Přeskočit na obsah
Domů » Co dělají ministranti v neděli odpoledne?

Co dělají ministranti v neděli odpoledne?

Co dělají ministranti v neděli odpoledne

Říká se, že dnešní děti a mládež najdeme nejčastěji jak se baví se svým „noťasem“ (dnes snad více s mobilem) a na čerstvý vzduch by je nevytáhl ani párem koní. I to je možné!

To však neplatilo o nedělním odpoledni na sebranické faře, kde se sešlo kolem patnácti ministrantů, aby změřili své síly v různých sportovních a zájmových dovednostech. Začátek schůzky byl „zbožný“. S O. Petrem Zelinkou se kluci ponořili do modlitby u Betléma v kostele sv. Mikuláše, pokusili se vcítit do některé postavičky betlémské scény, jaké to bylo v Betlémě při narození Ježíška, a nakonec sborově zazpívali dvě vánoční koledy. A potom hurá na faru, kde – mimo jiné – proběhlo vyhodnocení ministrantské soutěže a předání malých odměn.

Jak to následně vypadalo venku na farní zahradě, to si můžete lehce domyslet z fotek ve fotogalerii. Všechno se sice „aparátem“ nedá zachytit, ale udýchané červené tváře ministrantů svědčí o tom, že kluci se rozhodně nenudili. A starší ministranty, kteří schůzku s O. Petrem připravili, mohlo hřát vědomí, že se schůzka opravdu podařila.

Ladislav Kozubík

Spread the love