Přeskočit na obsah
Domů » Ministrantský florbalový turnaj v Telnici

Ministrantský florbalový turnaj v Telnici

Zimní neděle 20. ledna 2019 přivítala v Telnici asi dvě stovky ministrantů, kteří si oblíbili populární sport jménem florbal a přijali pozvání na Ministrantský florbalový turnaj Modřického děkanství. Po požehnání otce Ladislava Kozubíka ze Sebranic došlo se ve třech kategoriích na sokolovně a ve sportovní hale odehrálo celkem 59 utkání, při kterých hráči 25 týmů vsítili 238 gólů, nejvíce v nejmladší kategorii (125).

Povzbuzování, rachot bubnů, jásot fanoušků a fanynek, rodičů, návštěvy kněží a farníků, ale především nadšené výkony hráčů vytvářely skvělou sportovní atmosféru, hala chvílemi burácela. Kromě tradiční zelenozáplavové ministrantské velmoci z PoŠuKova se nejhlasitěji prezentovali Šlapaničtí a Slavkovští. Kromě ducha sportovního měla akce tradičně i ducha Božího. Všechno florbalové zápolení bylo zakončeno společnou modlitbou a požehnáním otce Pavla Laciny z PoŠuKova, nikomu se po něm nechtělo domů…

Odpolední florbalový maraton tentokrát zpestřila pošukovská děvčata pod vedením Jitky Šmerdové a Natálky Pastyříkové dvěma tanci: chválovým a street dance, ten druhý byl doprovázen tradičními akrobatickými kousky „zelených ministrantů“. PoŠuKovským spoluorganizátorům patří velké, velké díky.

Byli jsme skvělá parta a Bůh mezi námi. Kdo tam byl, ten ví. Kdo tam nebyl, určitě přijede někdy příště…

Děkujeme všem, kteří mají tak krásný den na svědomí. Zvláštní poděkování patří restauraci U Seňora za spolupráci na občerstvení hladových a žíznivých ministrantských davů.

Konečné výsledky družstev:

Nejmladší kategorie (I. stupeň ZŠ)

 1. Šlapanice A
 2. Ořechov A
 3. Újezd u Brna A
 4. Měnín A
 5. Slavkov u Brna A
 6. Telnice A
 7. PoŠuKov A
 8. PoŠuKov B

Starší kategorie (II. stupeň ZŠ)

 1. Sebranice
 2. Slavkov u Brna B
 3. PoŠuKov D
 4. Šlapanice B
 5. Újezd u Brna B
 6. Ořechov B
 7. Telnice B
 8. Tvarožná A
 9. PoŠuKov C
 10. Měnín B

Staří pardálové (SŠ/VŠ)

 1. Šlapanice C
 2. Slavkov C
 3. Ořechov C
 4. Telnice C
 5. Tvarožná B
 6. PoŠuKov E
 7. Újezd u Brna C

Individuální ocenění:

Nejlepší střelci:

 • nejmladší: Filip Novohradský (Ořechov A)
 • starší: Kryštof Lhotecký (Ořechov B)
 • staří pardálové: Petr Liška (Tvarožná B)

Nejlepší nahrávači:

 • nejmladší: Filip Marcinčík (Ořechov A)
 • starší: Vojtěch Horák (Šlapanice B)
 • staří pardálové: Jakub Strejček (Tvarožná B)

Nejlepší brankáři:

 • nejmladší: Jan Polák (PoŠuKov A-B)
 • starší: Jan Kříž (PoŠuKov D)
 • staří pardálové: Jiří Krejčí (Telnice C)

František Kroutil, jménem organizátorů z Modřického děkanství

Spread the love