Přeskočit na obsah
Domů » Reportáž – Florbalový turnaj Dona Boska

Reportáž – Florbalový turnaj Dona Boska

Už tradiční 16. ročník florbalového turnaje Dona Boska v Lubné proběhl ve dnech 8. – 9. února.

Ve víceúčelovým zařízení Skalka se sešlo asi tři sta účastníků, kteří přijeli nejen z blízkého okolí, ale také z Prahy – Kobylisy, Brno – Líšeň, Lanškroun, Pardubice. Tato akce je pořádána pod záštitou prvního náměstka Pardubického kraje Mgr. Romana Línka, TJ Sokolu Lubná a salesiánského střediska Sebranice. Páteční utkání patří kategorii mladších a starších a ve večerních hodinách hřiště patří sestavám mužů nad 35 let, jež organizátoři nazývají kategorii veteránů.

Druhý den nastupuje kategorie mužů.

Florbalový turnaj v Lubné patří k největším v regionu, pro hráče je zde připraveno kvalitní zázemí. Všechny zápasy jsou objektivně rozhodovány licencovanými rozhodčími, je připravený teplý oběd, výborná pomazánka, dobře zajištěný bufet, zdravotník, moderátoři a dalších skrytých činností, aby vše probíhalo v pohodové atmosféře. A to díky výbornému týmu lidí, kteří tuto dobrou akci zajišťují.

Liba Bulvová

  Mladší žáci Starší žáci Veteráni Muži
      1. místo FbC Skuteč Poslední Okapáři Lubná Hydra Svitavy Aquafield Litomyšl
      2. místo Kobylisy 1 FbC Polička Kardiaci Lubná Jedi Knights Letohrad
      3. místo Přelouč Top Gun 2 Fox Floorbal Litomyšl FBC Oujeee Polička
      4. místo Kobylisy 3 SHM Kolovraty Kobylisy Traktor a nepořádek Pardubice

Dva dny florbalu již po 16.-té

Neodmyslitelný florbalový turnaj Dona Bosca v Lubné zahájil tradičně během jarních prázdnin 8.-9. února 16. ročník. Dvoudenní florbalové klání, konané pod záštitou prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka, čítalo přes 96 zápasů, při nichž bylo zapojeno přes 300 hráčů dětí i dospělých.

Při pátečním ranním zahájení pronesl řeč posilující sportovního ducha starosta obce Lubná Josef Chadima, předseda TJ Lubná Jaroslav Flídr a za Salesiánské středisko mládeže Sebranice hráče přivítal Petr Zelinka. K podpoře všech florbalových nadšenců také přispěli jeho spolubratři Josef Kopecký a Ladislav Kozubík .

První utkání na hřišti patřila kategorii mladších žáků, ve které se letos utkalo 12 týmů. Na první příčce se po vyrovnaném souboji ukončeném až nájezdy umístil tým FBC Skuteč. Po těchto zápasech následovala soutěž starších žáků, kde nejcennější kov získal tým Poslední Okapáři z Litomyšle. Ve večerních hodinách patřilo hřiště sestavám mužů nad 35 let, jež organizátoři nazývají kategorii veteránů. Zkušení florbaloví matadoři v pěti týmech ukázali své kvality a po vypjatých zápasech zvítězila sestava Hydra Svitavy.

Druhý hrací den pokračoval ve stejném sportovním nadšení. Od sobotního rána na lubenské palubce hrálo 16 sestav mužů, a i když se všichni snažili ze sebe vydat to nejlepší, vyhrát mohl pouze jeden. Svoje kvality nejlépe zužitkoval tým Aquafield Litomyšl, a stal se tak vítězem turnaje.

I když žádné lubenské mužstvo se na cenných příčkách neobjevilo, přesto se podařilo dvěma domácím hráčům prosadit. Tomáš Tmej byl oceněn v kategorii nejlepší brankář turnaje a Filip Dohnal si vysloužil titul nejlepší střelec druhého hracího dne.

Turnaj Dona Bosca neboli tradiční dvoudenní florbalový maraton si za svou dlouholetou historii získala mnoho podporovatelů a účastníků, kteří se sem rádi do rodinné atmosféry vrací i ze vzdálenějších míst. Organizátoři rok co rok přináší novinky k zpestření sportovního zážitku a my se můžeme těšit, co připraví na další ročník.

Fotografie z turnaje naleznete na adrese www.florbaldb.cz                      Tereza Košňarová

Spread the love