Přeskočit na obsah
Domů » Reportáž – Pouť po kaplích

Reportáž – Pouť po kaplích

24. března 2019 od 14. hodin začala tradiční pouť po kaplích na Vysokém lese, počasí letos mimořádně přálo, tak se nás sešlo skutečně hodně, snad až přes 100.Procesí bylo zahájeno u Killerovy kaple a v čele šel kříž a korouhve a za nimi účastníci nesli ikonu Zvěstování Páně, která byla posvěcena a umístěna v dřevěné Demelově kapli. Ikonu věnovaly Jiřina a Regina Kopeckých, sestry našeho Jarouška a O. Josefa Kopeckého. Její osud je pohnutý, byla nalezena v Rakousku a vrátila se pouze po opravě na své původní místo. Otec Pavel Kadlečík nás vedl, inspiroval modlitbou a písní, až jsme doputovali ke Schlesingerově kapli s hojným pramenem úžasně dobré vody. Tam jsme dostali požehnání a občerstvili se výbornými koláčky. Velký dík všem Kmoškovým.

Alena Pohorská

Spread the love