Přeskočit na obsah
Domů » Reportáž – Koncert křesťanské skupiny GOOD WORK

Reportáž – Koncert křesťanské skupiny GOOD WORK

Na podzim minulého roku byli někteří naši farníci osloveni koncertem pop gospelové skupiny GOOD WORK, který se uskutečnil v kostele sv. Markéty v Borové. Na otázku, zda by nebylo možné pozvat skupinu také do Sebranic, zazněla stručná odpověď: už jsou pozváni!

Myslím, že ti, kdo v neděli přišli na koncert, rozhodně nelitovali. Sebranický kostel sice pro vystoupení téměř třicetičlenné skupiny není příliš velký (a jak poznamenal zvukař skupiny i malinko hůře ozvučitelný), nicméně na atmosféře koncertu to neubralo. Naopak, zdálo se, že posluchači i hudebníci jsou si o to bližší.

Podmanivá hudba, sympatičtí mladí lidé, vnímavé publikum. I tak se dá popsat, co se dělo v nedělním odpoledne (28.4.) v kostele sv. Mikuláše. A ještě jeden postřeh: skupina GOOD WORK je složena z mladých z celého Slezska i Moravy. Jejich zkoušky pravidelně probíhají každé tři týdny na koncertech různých míst naší republiky i mimo ni (jinak by se dohromady nesešli). A to, co je spojuje – hudba, společenství, chuť udělat radost druhým – předávají i lidem, které potkávají na svých koncertech. Však ne náhodou se v Sebranicích objevili i lidé z Borové, z „Mejta“, ba dokonce i z dalekých Babic na Vysočině a Moravských |Budějovic, prostě z míst, kde už někdy skupina účinkovala.

Církev se raduje, když se někde děje něco dobrého, říká se v jedné liturgické agendě. A za to dobré je třeba poděkovat. Členům skupiny GOOD WORK, jako i všem, kdo prostor kostela a okolí připravili a v neposlední řadě i vybavili luxusním pohoštěním.

Ladislav Kozubík

Spread the love