Přeskočit na obsah
Domů » Reportáž – Slavnostní požehnání obnoveného kříže v Lezníku

Reportáž – Slavnostní požehnání obnoveného kříže v Lezníku

V neděli 27.10.2019 se uskutečnilo slavnostní požehnání obnoveného kříže v Lezníku na Malé straně za čp. 22 (u Hušku). Slavnost provázel slovem autor obnovy kříže Josef Kopecký. Ve své řeči o historii kříže mimo jiné řekl, že na tomto místě stál kříž už od roku 1777. Že patřil ke statku, který je jedním z nejstarších ve Východních Čechách a jeho majitelé Flídrovi si psali po čtyři generace kroniku.
Kříž následně slavnostně požehnal pan farář Ladislav Kozubík. Ve své promluvě nám připomněl, že toto místo je příležitost k zastavení, ke ztišení a hlavně k naší modlitbě.
Na závěr bych chtěl za nás všechny poděkovat Josefu Kopeckému, za to všechno, co obnovu kříže dokázal udělat. Je obdivuhodné, že někteří z nás nosí takové bohulibé sny. Ale hlavně, že pro svoje sny dokáží něco udělat a přivést je do života.

Bohuslav Kysilka

Spread the love