Přeskočit na obsah
Domů » Reportáž – národní setkání MM 2019

Reportáž – národní setkání MM 2019

25. až 27. října jsme se zůčastnily celostátního setkání Modliteb matek v Pardubicích. Sešlo se nás kolem 700, ale v sobotu si myslím, že nás bylo i více.
  V pátek program začínal mší svatou, kterou sloužil P. biskup Martin David, při kázání mluvil o ekologii v přírodě, ale také v lidských vztazích a v duši. Hrála schola z Havlíčkova Brodu, jak při mši svaté, tak po celé setkání a to velice pěkně. Po mši svaté měl promluvu františkán, otec Jakub Sadílek a to „O pokoře“, následovala adorace a potom už jsme se rozjížděly na noční odpočinek, hlavně po hotelích a já u Moniky Peterkové, kamarádky a sal. spolupracovnice.
   V sobotu probíhal od rána program, ve vestibulech byl pěkný výběr knížek, ikon i různých materiálů k našim modlitbám, za pohodlnými židlemi, protože jsme se opět sešli , multikině Ideon, byl výběr s pochutinami, sladkými, slanými, ovocem a kávou či čajem. Na začátku nám byl představen obraz k tématu, kterým byl letos DUCHOVN’I BOJ, obraz malovala opět Jana Hejlová. Po té vystoupila  sestra Michaela Zych, učednice Božského mistra, Polka, mluvící zřetelně česky, vynikající a strhující přednes- BOJ SE ZLEM, hlavně tím v nás. Evangelium je antivirus, máme se s humorem dívat na ty kolem sebe a oddělit zlo od hříšníka, naše pády nás učí pokoře, ovoce ducha je laskavost. Křesťané, máme být spolu, říká Bůh a zůstaňte ve mě. Kdo zná vlastní hřích, zná pravdu o sobě.
   Po přednášce byla mše svatá, kterou sloužil spolu s ostatními kněžími otec Šebestián, následoval oběd po 4 skupinách a po té probíhala očekávaná přednáška karmelitána P. Antonína Příkazského s tématem ZL’Y DUCH mezi námi, opravdu poučná a dost překvapivá pro mnohé z nás. Po přednášce patera obstoupil hrozen matek s dalšími otázkami.
 V 16.00 vystoupila slovenská koodinátorka Jana PAJANOV’A, matka šesti dětí, mluvila o historii Modliteb matek, o tom, že probíhají v 39 národech na světě,  že je dobrá modlitba růžence, abychom žily život P. Marie a že naše spiritualita staví hradby lásky.. Po té následovala trefná a poučná scénka o tom, jak zlý našeptává, že nemáme chodit na modlitby, a nejvíce ho rozčilují chvály. Navazovala Modlitba matek a odevzdání našich proseb a díků k patě kříže, popsaná kolečka zaplnila několik košíčků. Ještě myšlenka z Písma na cestu a už jsme mířily s Renatou bezpečně k domovu. Některé maminky zůstaly až do neděle a po mši svaté se rozjížděly. Děkujeme všem organizátorkám, kněžím, kteří neúnavně zpovídali, přednášejícím za slova poučná a povzbudivá. A hlavně díky Bohu za svobodu a možnosti, které přináší. Těšíme se na příští rok a také obdivuji maminky, které sobotní program zvládly s malými miminky.

Alena Pohorská

Fotografie na serveru Člověka a víra.

https://www.clovekavira.cz/detail-galerie/f002cdce-f770-43c3-b5bf-5155e98fc072

https://www.clovekavira.cz/detail-galerie/3ed778ea-82ac-4046-be05-9b1925ffd07f

Spread the love