Přeskočit na obsah
Domů » Reportáž – Ministrantský florbalový turnaj – 19. ledna 2020 Telnice

Reportáž – Ministrantský florbalový turnaj – 19. ledna 2020 Telnice

Naši kluci z farnosti se spolu s kluky z Bystrého účastnili velkolepého florbalového turnaje v Telnici. Následující řádky jsou převzaty z webu obce Telnice. Celý článek si můžete přečíst zde.

Na tři stovky ministrantů se sjely v neděli 19. ledna 2020 do sportovní haly, sokolovny a orlovny, aby rozehrály snad největší sportovní ministrantský turnaj v České republice – není nám známo, že by se na jednom místě odehrál turnaj větších rozměrů. Místní dobrovolníci z Modřického děkanátu přistoupili k organizaci turnaje s pokorou k tak velkému počtu účastníků (38 týmů ve třech věkových kategoriích) a díky Bohu vše dobře dopadlo. A to i přesto, že cestou na turnaj bylo jedno osobní auto s ministranty účastníkem vážné dopravní nehody, žádné vážnější zranění se během hry už nikomu nepřihodilo. Po celou dobu panovala mezi všemi přátelská atmosféra, i když samozřejmě nechybělo zdravé hecování. Přesto každý návštěvník hned poznal, že se před ním odehrává ministrantská akce. Bouřlivé fandění, vysoké nasazení, ale i fair play přístup a slzy smutku, to všechno tu bylo s námi.

Po úvodním poledním požehnání, které pronesl pan děkan Jan Nekuda, se týmy rozdělily na jednotlivá sportoviště podle věku a utkaly se spolu v šesti odpoledních hodinách v souboji o každý míček, branku, o velké vítězství. Vítězem však není jen ten, kdo jím byl podle konečného pořadí vyhlášen, ale i ten, kdo v chladném dni neseděl doma u počítače, mobilu či televize a přišel mezi nás. Díky všem za krásné odpoledne plné soutěživého vzrušení, setkání dobrých lidí. Závěrem všem přítomným společně požehnali pan viceděkan Petr Hošek z Újezda u Brna, okrskový litomyšlský vikář Josef Matras z Bystrého, místní pan farář Oldřich Chocholáč a salesián Ladislav Kozubík ze Sebranic.

Spread the love