Přeskočit na obsah
Domů » Akademie Dona Boska 2020

Akademie Dona Boska 2020

V mrazivém zimním odpoledni do naší Orlovny mířily zástupy lidí, kteří i přes nevlídné počasí, opustili pohodlí a  teplo svých domovů.  V neděli  26.1. 2020 se zde totiž  uskutečnila již tradiční AKADEMIE k oslavě svátku Dona Boska, zakladatele Salesiánů /31.1./ Do této akce se již tradičně zapojují jak kněží působící na naší faře, tak i salesiánští spolupracovníci, kteří připraví sál a spolu s ochotnými farníky se postarají o chutné pohoštění, které návštěvníkům zpříjemní přestávku. O kulturní program se opět postarala mládež  a děti naší farnosti, kluci a holky nejen ze Sebranic, ale i z okolních vesnic, které jsou její součástí. Klárka Šturcová spolu s ostatními  animátory se domluvili a rozdělili si práci s dětmi navštěvujícími náboženství. Každá třída si připravila krátký program, nechybělo ani vystoupení Scholy, dětí a mládeže a Tanečka . Lukáš Kysilka a Martin Kysilka, z Poličky, se brilantně ujali moderování. Musím říci, že mladí se svého úkolu zhostili výtečně!!!! A my, kteří jsme přijali pozvání jsme se nejen krásně pobavili ale i shlédli také poučná vystoupení a nevěřili svým očím a uším jak jsou naše děti, vnoučata šikovná. A nakonec děti z Širokého Dolu v režii Pavla Krejsi nám sehráli krásné divadlo, v osmi obrazech nás seznámili s historií jejich rodné vesnice. Klobouk dolů!!!!Samozřejmě jsme nezapomněli ani na našeho milého oslavence Jožku Kopeckého a pogratulovali mu k jeho  blížícím se narozeninám. Děkuji  za krásné nedělní odpoledne.                                                                                                                            Anna Klejchová

26.1.2020 se uskutečnila jako každoročně akademie Dona Boska. Součástí programu byli secvičené představení náboženství pod vedením různých animátorů. Celý program moderovali Martin a Lukáš, kteří se postarali jak o zábavu, tak i o to, aby to všechno klaplo.

Markéta Jílková

Foto Tomáš Votřel a Bohuslav Kysilka

Spread the love
Štítky: