Přeskočit na obsah
Domů » Kaple sv. Františka Oldříš 1.

Kaple sv. Františka Oldříš 1.

Minulý rok o prázdninách jsem projížděl Oldříší a moje oči upoutala nová krásná stavba poblíž silnice. Už tehdy bylo poznat, že je to kaple. Až o několik týdnů později jsem se dozvěděl, že tuhle krásnou stavbu kaple sv. Františka mají na starosti manželé Kučerovi ze Sebranic a že jí budují z darů. Kaple bude již brzy dokončena, posvěcena a poté bude darována obci Oldříš.

Protože ne všichni o této stavbě v Sebranicích vědí, chtěl bych Vás s myšlenkou výstavby, vlastní stavbou a patronem kaple sv. Františkem  v několika příspěvcích seznámit. Inspirací mi budou zprávy z výstavby, které psali manželé Kučerovi pro Oldříšský zpravodaj.

Bohuslav Kysilka

Takto bude kaple vypadat po dokončení.

Spread the love