Přeskočit na obsah
Domů » Velikonoční soutěž

Velikonoční soutěž

Velká velikonoční soutěž (nejen) pro děti

Milé děti, milá mládeži

určitě se vám už stýská po škole (komu by se nestýskalo), ale zatím ještě není doba vhodná k tomu, aby se dveře tříd znovu otevřely a školní lavice vám umožnily poznávání nových vědomostí a zážitků, které na vás netrpělivě čekají.

Možná jste z tónu úvodní věty poznali, že to nemyslím úplně doslova. Když jsme se spolubratry přemýšleli, jaké to asi je být stále doma u monitoru počítače, přijímat e-maily s úkoly od pánů učitelů, vypracovávat úkoly a posílat je zpět, na zkušenou, zda projdou nebo ne, napadlo nás, že bychom si s vámi rádi zahráli velikonoční hru. Vlastně, jakou hru? Přímo Velikonoční soutěž!

Možná jste zvědaví, oč by přesně šlo. Není na tom nic složitého. Potřebovali byste jen fotoaparát (ten máte většinou v mobilu), computer nebo tablet (nebo by stačil opět mobil) a chuť proběhnout se po okolí vašeho domu.

Na vycházkách s rodiči míjíte často různé kapličky, kříže, Boží muka, sochy Panny Marie nebo různé náboženské obrázky. Úkol tedy zní:

1. Nafotit a poslat na farní e-mail: farnost@farnostsebranice.cz co nejvíce fotografií zmíněných církevních památek nebo objektů. U menších dětí je velmi vhodná a vítaná pomoc rodičů.

2. Napsat do e-mailu jméno autora fotografie, místo, kde se památka nachází, nebo i něco málo z historie.

3. Připojit název modlitby, případně celou (kratší) modlitbu, kterou jste se na tom místě pomodlili nebo i nějaký zážitek či vzpomínku, která se k tomu místu váže.

Soutěž trvá po celou dobu velikonoční, tedy až do slavnosti Seslání Ducha svatého (31.5.2020). Pokud vás tato nabídka zaujala, přihlaste se prosím vyplněním formuláře na níže uvedeném odkazu.

Přihláška

Vyhodnocení soutěže proběhne v neděli 7.6.2020 na svátek Nejsvětější Trojice. Na výherce čeká dost dobrá odměna. Na vaše fotografie i na komunikaci s vámi se těší salesiáni ze Sebranic: O. Jožka, O. Pavel, O. Josef a O. Ladislav, – všichni SDB.

P.S. Touto nabídkou jsme oslovili děti a mládež. Stejně se však mohou přihlásit také rodiče i všichni starší, neboli dříve narození.

Spread the love