Přeskočit na obsah
Domů » Posvěcení kaple sv. Františka z Assisi

Posvěcení kaple sv. Františka z Assisi

Dne 14.6.2020 byla slavnostně vysvěcena nová kaple v Oldřiši, která během roku vyrostla uprostřed obce a tvoří dominantu „nové návsi“ v Oldříši. Kaple byla za účasti kněží z okolních farností a asi 300 přihlížejících hostů vysvěcena J.E. Mons. JUdr. Janem Vokálem, biskupem královehradeckým. I když počasí nepřálo a vydatně před samotným svěcením zapršelo, v 15.00 hodin se mraky protrhaly, déšť ustal a nad kaplí se ukázalo jasné nebe. I tento malý zázrak, nebo štěstí – jak si to kdo pojme – přispěl k vážnosti a slavnostnosti celé akce.
Text byl převzat ze stránek obce Oldříš.
Při svěcení byl v informačním stánku zdarma přístupný  tento zajímavý dokument o kapli:
Kaple svatého Františka z Assisi-co bychom neměli přehlédnout.
Bohuslav Kysilka

Spread the love