Přeskočit na obsah
Domů » Pozvánka na akademické týdny

Pozvánka na akademické týdny

30. ročník – PROGRAM Akademických týdnů (2020)
Aktuální verze programu

Akademické týdny jsou více než týdenní kulturně-vzdělávací setkání, pořádané každý rok na přelomu července a srpna, otevřené všem, kdo nejsou lhostejní ke svému okolí ani k sobě.
Poutavou formou je na něm posluchačům zprostředkován odborný pohled na nejrůznější témata z psychologie, filozofie, historie a přírodních věd. Posluchači mají také široký prostor pro diskusi.
Součástí programu jsou i koncerty, filmy a večerní posezení u ohně.

Celá akce se koná venku pod velkým stanem. Potkávají se tu důchodci, mládež, věřící i nevěřící, svobodní a rodiny s dětmi, lidé s různými názory a obohacují se navzájem. Setkání provází nevšední velmi přátelská atmosféra a mnozí účastníci z různých koutů republiky přijíždějí znovu.

Akademické týdny se staly tradiční součástí kulturního života v Novém Městě nad Metují, které díky neobyčejnému prostředí poskytuje možnost spojit poznání s odpočinkem. Ty, kdo sem zavítají, mohou zaujmout nejen přírodní krásy podhůří Orlických hor, ale i historické památky, jak v samotném Novém Městě, tak i v jeho okolí.

Malé akce pořádané během roku nabízejí možnost zúčastnit se přednášek i těm, kdo nemohou navštívit naši hlavní akci.

Historický začátek Akademických týdnů spadá do r. 1932. R. 1991 byly obnoveny P. Jaroslavem Knittlem, žákem zakladatele P. PhDr. oc. Metoděje Habáně OP. Po smrti P. Knittla v r. 1994 pokračuje v tomto díle obecně prospěšná společnost Akademické týdny (do 28. 8. 2013 jako občanské sdružení).

Spread the love