Přeskočit na obsah
Domů » Farní den 2020 – reportáž

Farní den 2020 – reportáž

V neděli se v pravidelnou dobu schází lidé ke slavení mše svaté a po ní se zpravidla rozcházejí do svých domovů k nedělnímu obědu a odpolední kávě se svými rodinami, někteří se vydávají na vycházky nebo odjíždějí na  výlety a na návštěvy svých známých. Předposlední srpnovou neděli tomu bylo ale trochu jinak. Po bohoslužbách v kostele sv. Mikuláše v Sebranicích se farní společenství přesunulo na farní dvůr a zahradu, kde společně poobědvalo. K dobrému jídlu patří dobře vychlazené  pivo  víno, pro děti ale i ostatní byli připravené samozřejmě i nealkoholické nápoje, díky kterým jsme rychle zahnali  žízeň. U kávy a  úžasných dobrot, které napekly šikovné hospodyňky naší farnosti, se za zvuků pěkné lidové písničky, povídalo a čas nám rychle plynul. Bohužel neznám  všechny  ty šikovné muzikanty, kteří nám vyhrávali, tak děkuji alespoň Jirkovi Večeřovi, Radku Kotoučkovi, Tomáši Popelkovi….  a věřím, že tito jmenovaní, ostatním naše poděkování vyřídí. Odpoledne nám zpříjemnili také farníci, převážně z Lezníku, ale i z dalších vesnic patřících do naší farnosti. Píseň z filmu Sestra v akci se  v jejich podání slovy popsat nedá, to se prostě musí vidět  a slyšet na vlastní oči a uši! Bylo to moc pěkné a už se všichni těšíme na příští rok, jaké překvapení si pro nás  připravíte. Děkuji Otci Ladislavu Kozubíkovi a všem obětavým farnicím, které pro nás všechny ty dobroty připravily a vzorně se o nás ostatní farníky staraly.
Anna Klejchová

Foto p. Schmaus a Bohuslav Kysilka

Spread the love
Štítky: