Přeskočit na obsah
Domů » Putování Svaté rodiny

Putování Svaté rodiny

Blíží se advent a s ním i tradiční Putování Svaté rodiny po naší farnosti. Už po několik let se ustálil zvyk předávat si v rodinách během adventu sošky Panny Marie a sv. Josefa, které se o Vánocích instalují do Betléma v kostele. Rodiny, které se k Putování přihlásily, se společně scházely k modlitbě a po dvou dnech přinesly figurky do další rodiny. Trasy jsou dvě – jedna s figurkami ze sebranického betléma a druhá se soškami z betléma v Širokém Dole. Poslední putující nakonec přinesli sošky na faru, kde byli pozváni k malému pobesedování. Krásný zvyk, toto Putování, na který se mnozí velmi těšívali.

  Letos vznikl problém, jak sošky předat, aby spolu s nimi nepředal někdo i něco nežádoucího. Někteří proto přišli s myšlenkou udělat virtuální „Putování Svaté rodiny“. Nápad spočívá v tom, že všichni, kdo se přihlásí na farních webových stránkách, dostanou e-mailem celou trasu putování se jmény a elektronickými adresami jednotlivých rodin. Každý den v určitý čas se členové rodiny sejdou k modlitbě a po ní se společně vyfotí a fotku pošlou další rodině, která tímto způsobem bude pokračovat v „putování“.

  V kostele v Sebranicích ve Velké síni může být „mapa Putování“ a na ní vyznačená trasa se jmény jednotlivých rodin. A samozřejmě také hvězda, která bude „svítit“ právě na tom místě, kde se „Svatá rodina“ bude zrovna nacházet. Podle počtu zájemců může být i více tras.

  A tady bych měl velkou prosbu na mládež: pro vás není problém připojit se k internetu kdykoliv a kdekoliv, udělat fotografii a poslat ji na určenou adresu. To mnozí starší neumí, nebo k tomu nemají potřebné podmínky. Mají však vás a mohou spolu s vámi prožít pěkné chvíle při modlitbě, milé besedě, ale také mohou na společné fotografii „navštívit“ někoho, s kým už dlouho nebyli.

  Ještě jinak řečeno: nabídněte jim, prosím, že je přihlásíte, pokud budou chtít zapojit se, spolu s nimi prožijte Putování a pošlete pozdrav další rodině. Věřím, že to bude radost a obohacení nejen pro vaše prarodiče, ale že podobnou radost s nimi prožijete i vy. 

Ladislav Kozubík 

Na Putování Svaté rodiny se už nelze přihlásit.

Spread the love