Přeskočit na obsah
Domů » O hře Mik-cache

O hře Mik-cache

„Kdo si hraje, nezlobí“, říká se v lidovém pořekadlu. Možná právě proto, že nás už dost dlouho zlobil zákaz scházet se, a jedno nařízení střídalo druhé a stále rostla nejistota a nespokojenost, vznikla v naší farnosti hra MIK-cache. Ta spočívala v hledání 20 kešek – krabiček, ve kterých byly ukryty úkoly pro soutěžící. Za splněné zadání dostali účastníci “indicie”, které nakonec vytvořily 7 slov. Z nich měli soutěžící uhodnout HESLO, které potom úspěšné luštitele posouvalo do slosování o tři hlavní ceny: dárkové poukazy v elektro Expert, hračkářství KUKU a restauraci Přístav.

Přihlásilo se 25 družstev s celkem 97 účastníky, ve věku od tří do šedesáti šesti let. Devatenáct z nich splnilo zadání, a v sobotu 19. prosince za přítomnosti salesiána P. Jaroslava Mikeše a odborného státního dohledu proběhlo netrpělivě očekávané losování. První místo získalo družstvo Oslíci z Širokého Dolu, druhé patří Šplíchalovým z Lubné a třetí místo připadlo skupině MatKa, která má však s (jednou) maminkou společné jen to, že Matouš je její syn a Kamil zase manžel.

Ostatní soutěžící také nepřišli zkrátka: kromě placky se symbolem Mikulášových jablíček a malé sladké odměny, obdrželi poukaz na společné bruslení v lednu, či únoru, až to teta Pandemie dovolí.

Mohu říct, že jsem z této hry měl radost: nejen pro legraci, kterou jsme si s přípravným týmem užili, ale i pro nezapomenutelné zážitky soutěžících, které mně sdělili nebo napsali v e-mailu.

Úspěšní účastníci HESLO už znají, případně ho řekli svým známým. Kdo je však nezná, může vyzkoušet svůj důvtip: z těchto slov (BUBLE GUM, SEBRANICE, SKLADNÍK, DON BOSKO, ÚSMĚV) zkuste uhodnout heslo soutěže, složené z 8 písmen. Malá nápověda.

Záznam z losování si můžete prohlédnout na odkazu https://youtu.be/PT6W0FMaQi4  Nakonec ještě poděkování těm, kdo hru připravili a také těm, kdo ji prožili spolu s námi.

Za organizátory Ladislav Kozubík

Spread the love
Štítky: