Přeskočit na obsah
Domů » 11. kolo

11. kolo

ÚROVEŇ 1:

   Sv. Josef se svou rodinou v Betlémě nemohl najít místo pro nocleh. Bez odmlouvání hledal dál, a proto se stal ochráncem lidí bez domova. I v dnešní době je hodně lidí bez domova. Popřemýšlej, proč se lidé do této situace dostávají? A jak jim mohu pomoci? Lidé bez domova nemají mnoho věcí, někdy dokonce nic. Zkus se i ty nějaké věci, činnosti vzdát (hraní na PC, sledování TV, den bez sladkostí, sníst to, co mi dají…). Napiš na farnost@farnostsebranice.cz co jste si vybrali a proč, a jak jste se cítili.

ÚROVEŇ 2:

   Vybrali jsme 3 organizace, které pomáhají chudým po celém světě. Projdi jejich webové stránky a odpověz na tyto otázky:

  1. Mary’s Meals – Máš pocit, že proti hladomoru a chudobě jeden člověk nic nezmůže? Na začátku hnutí Mary’s  Meals byl soucit  jednoho člověka, v dnešní době M. M. působí v 19 zemích světa. Pouhých 459 korun nasytí jedno dítě na celý školní rok. Kolik dětí bylo v roce 2019 podporovaných organizací Mary’s Meals?
  • Likvidace Lepry – Onemocnět leprou si nikdo nepřeje. Oslepnout, ztratit cit v končetinách, mít po těle hluboké vředy, znetvořenou tvář a končetiny. I v Novém Zákoně jsou o malomocenství zmínky např. Mk 1,40. Přesto se tuto nemoc nepodařilo úplně vymýtit, ale dokážeme ji odhalit a antibiotiky léčit. Kolik korun stojí léčba pacienta v raném stadiu malomocenství?
  • Člověk v tísni – Tato česká organizace pomáhá po celém světě. V Africe pomáhá chudým nastartovat udržitelnější život díky populární sbírce „Skutečný dárek“. Jedním z nejelegantnějších způsobů obživy pro rodinu je vlastnictví hejna kuřat. Své o tom vědí i na faře J Kolik korun je třeba přispět, aby rodina v Africe dostala 20 kuřat?

Odpovědi napiš na farnost@farnostsebranice.cz

Spread the love