Přeskočit na obsah
Domů » 14. kolo

14. kolo

ÚROVEŇ 1:

   Sv. Josef je znázorněn kolem nás ať už na obraze, nebo jako socha. V kostele v Sebranicích se nachází socha sv. Josefa. Zde je černobílý obrázek a ten vybarvi podle skutečné sochy v kostele. Obrázek vyfoť a pošli na emailovou adresu farnost@farnostsebranice.cz.

ÚROVEŇ 2:

   I když se nám svatost a obliba sv. Josefa zdá jaksi samozřejmá, nebylo tomu tak vždycky. Popularitě sv.  Josefa vděčíme mimo jiné sv. Terezii z Avily, která reformovala karmelitánský řád a později také založila klášter bosých karmelitánek, zasvěcený právě sv. Josefovi. Díky karmelitánkám se šířila obliba sv. Josefa do světa, a máme tak asi nejvíce obrazů, soch i chrámů zasvěcených sv.  Josefovi z období baroka.

   Vybrali jsme tři slavné barokní obrazy zobrazující život sv. Josefa. První můžete shlédnout v Národní galerii v Praze, druhý byste našli v Gemaldegalerie v Berlíně a třetí (asi nejslavnější) je umístěn v Louvru v Paříži. Všechna tři díla spojuje jedna malířská technika, typická pro baroko. Která to je? Odpověď pošli na adresu farnost@farnostsebranice.cz

Spread the love