Přeskočit na obsah
Domů » Putování za sv. Josefem do Hřebče

Putování za sv. Josefem do Hřebče

V neděli 6. 6. 2021 byla slavnostně zakončena dlouhodobá soutěž naší farnosti Po stopách sv. Josefa. Posledním úkolem bylo společné putování za svatým Josefem ke kapli ve Hřebči u Koclířova. Na konci putování nás čekalo i velké překvapení. Neboť pozvání přijal vzácný host pomocný biskup Josef Kajnek, s kterým jsme v kapli prožili bohoslužbu slova. Ve své krátké promluvě se s námi podělil o příběh ze svého života, který má souvislost s naší farností. Vzpomínal, že jeho rodiče se účastnili primice otce Landy v Polné. Poté, oba nezávisle na sobě zatoužili, aby se jejich syn Josef stal knězem a pak se za to i dlouho modlili. Maminka mu tento příběh vyprávěla až v době, kdy se stal knězem.

Po skončení bohoslužby slova následovalo připravené výborné občestvení a vyhlášení výsledků s předáváním cen. Velké poděkování patří všem organizátorům soutěže v čele s p. Ladislavem Kozubíkem.

Bohuslav Kysilka

Spread the love