Přeskočit na obsah
Domů » Pouť na Lezníku

Pouť na Lezníku

Ve vzpomínkách se velmi ráda vracím k minulé neděli. Kromě toho, že školáci mají před sebou ještě 14 dní prázdnin, svátek slaví Haničky, tak v katolickém kalendáři je slavnost Nanebevzetí Panny Marie a u nás na Lezníku slavíme pouť. Snad rok od roku bývá slavnostnější. Určitě výjimečnou atmosféru tvoří bohatá květinová výzdoba, vysmýčená a vygruntovaná kaple a hlavně věřící, kteří přicházejí. Ovšem, ještě něco tuto slavnost obohatilo, a sice družičky, mládenci a pár dospělých v novodobých krojích ve věrné kopii těch z konce 19. století. Možnost obléci si kroj využívají i ti, kteří znají kapli pouze zvenčí a mše svatá je pro ně něco úplně nového. Tentokrát se do krojů obléklo dvacet lidí. Ministranti, družičky, mládenečci, – ba i varhanice zářila v nevšedním přestrojení. Věřím, že i tato vnější krása může přispět k niterné a hluboké oslavě Panny Marie. Děkujeme všem, kteří jste s námi pouť oslavili.
Ludmila Kopecká

Spread the love
Štítky: