Přeskočit na obsah
Domů » Věčné sliby Filipa Mareše

Věčné sliby Filipa Mareše

Ne každá obec, či farnost, zažije pocit radosti, když z jejího středu vyjde Bohu zasvěcená osoba, nebo služebník oltáře. Naše sebranická farnost ten pocit zná. Během desetiletí zde vyrostlo nejedno povolání. Přesto se nás však mile dotklo pozvání na věčné sliby našeho rodáka Filipa Mareše, které se uskutečnily v salesiánské farnosti v Plzni – Lobzích. V sobotu 11. září jsme vyjeli autobusem na slavnost věčných slibů; jelo nás okolo čtyřiceti farníků a mimoto i několik osobních aut, celkem přibližně 50 lidí. Krásné počasí (díky za modlitbu, paní Kalánková J), příjemná cesta, výborný řidič– to všechno jen umocnilo naše dojmy a slavnostní náladu. V Plzni se nám šťastnou shodou okolností podařilo navštívit katedrálu sv. Bartoloměje, která po nedávné generální opravě zářila takříkajíc novotou. Stačí se podívat na následující

odkaz: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/katedrala-sv-bartolomeje-plzen-otevreni-rekonstrukce.A210602_095152_plzen-zpravy_vb

a proměna zašlého, škodovácky ušpiněného kostela, vám doslova vyrazí dech svým prosvětleným a – jak poznamenává architekt Jan Soukup – veselým prostorem. Ale to už nás pohltil vír událostí kolem liturgie a následné oslavy věčných slibů Filipa. Opět mnoho dojmů: setkání se známými, krásně upravený prostor střediskového hřiště, působivá eucharistická bohoslužba, příjemná hudba místní scholy, a potom (konečně) Filipovo složení věčných slibů v kongregaci sv. Františka Saleského, nebo jak se lidově říká: salesiánů. Na přípravě celé slavnosti a pohoštění se podílela hlavně plzeňská komunita a místní farníci, ale i komunita v Praze – Kobylisích, kam nyní Filip formálně patří a nakonec svou trochou do mlýna přispěli i farníci z naší farnosti. Všem patří velký dík, což nakonec vyjádřil i Filip ve svém krátkém a vtipném poděkování.Jediné, co se nám z časových důvodů nepodařilo zvládnout, byla Meditační zahrada s Památníkem obětem zla v Plzni – Doudlevcích. Nevadí! Alespoň máme důvod znovu se do Plzně podívat. A Filipovi i jeho rodičům děkujeme za milé pozvání na slavnost. Vážíme si toho a zůstaneme spojeni v modlitbě.
Za účastníky zájezdu Ladislav Kozubík

Na fotografie ze slavnosti se můžete podívat na níže uvedených odkazech.

https://www.bip.cz/cs/novinky/2021-09-vecne_sliby_mares

Spread the love