Přeskočit na obsah
Domů » 1. Svaté přímání

1. Svaté přímání

V neděli 26. září 2021 bylo o ‚deváté‘ mši svaté v Sebranicích pořádně rušno. Rodiče a další příbuzní našich devíti prvokomunikantů zaplnili přední místa v kostele. Děti byly jako ‚ze škatulky‘, kostelem zněla slavnostní hudba a zpěv a slavnostní eucharistická bohoslužba právě začínala…

Covidový čas přípravě na svaté přijímání sice příliš nepřál, nicméně na živosti a dobré náladě dětem neubral. Děti kromě hodin náboženství absolvovaly ‚sbližovací víkend‘ na Borku (poděkování patří sebranickým animátorům), pózovaly panu fotografovi kvůli fotkám na tablo, spolu s rodiči si ozdobily svíce symboly a ornamenty z voskových plátů a za pomoci těch nejbližších sestavily své‚ vyznání hříchů‘ k první svátosti smíření. Samotná slavnost proběhla v duchu skutečného communia, tedy společenství, však se na jeho přípravě a prožití podílela téměř celá farnost. Zbývá ještě poděkovat těm, kdo uklízeli a zdobili kostel, připravili hudební doprovod a mnohým dalším …

Ladislav Kozubík

Spread the love