Přeskočit na obsah
Domů » OHLÉDNUTÍ ZA DIECÉZNÍM SETKÁNÍM MLÁDEŽE

OHLÉDNUTÍ ZA DIECÉZNÍM SETKÁNÍM MLÁDEŽE

V sobotu 20.11. jsme se jako mládež z různých koutů litomyšlského vikariátu vypravili na diecézko do HK. Jeli jsme společným autobusem, který nás dovezl až před vchod do Nového Adalbertina, kde probíhala registrace. Úderem deváté hodiny začal program v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Součástí programu byla mimo jiné katecheze, svědectví či různá umělecká představení. Jednotlivé části programu byly prokládány křesťanskými písněmi v podání VeKy. Vše bylo přenášeno také online pro ty, kteří se z různých důvodů nemohli diecézka zúčastnit osobně. Po skončení programu si každý účastník mohl vyzvednout pitíčko a bagetu (dokonce jsme si mohli vybrat, jestli chceme se sýrem nebo s šunkou). Během konzumace bagety a popíjení pitíčka jsme si mohli na chodbě Nového Adalbertina prohlédnout fotky z akcí pro mládež z různých vikariátů královehradecké diecéze nebo si třeba popovídat s kamarády, které jsme dlouho neviděli.

Přesně v poledne jsme se rozdělili do skupinek a účastnili jsme se workshopů. Na výběr bylo velké množství workshopů počínaje volejbalem přes různé přednášky, hraní deskových her, modlení chval v kostele až po výrobu vánočních přáníček. Každý si tak mohl vybrat to, co ho nejvíc oslovilo.

Vrcholem celého setkání byla mše svatá v katedrále, kterou celebroval biskup Jan Vokál. Po skončení mše svaté jsme se vydali na cestu domů. Věřím, že jsme si všichni toto setkání užili a že nás za rok pojede víc (místa v autobuse bylo ještě dost). Závěrem patří velký dík Nině, Matyášovi a Kájovi, kteří věnovali velkou porci svého drahocenného času k přípravě diecézka a také hlavním organizátorům celé akce.“

Fanda Tobek, Pohodlí

Spread the love