Přeskočit na obsah
Domů » Turnaj ve stolním tenisu pro děti a mládež

Turnaj ve stolním tenisu pro děti a mládež

Po dvouleté přestávce se v sobotu 26. 2. 2022 uskutečnil v sebranické orlovně další ročník turnaje ve stolním tenisu pro děti a mládež do 9. třídy ZŠ. Turnaj proběhl pod záštitou salesiánů. Celkem se zúčastnilo 14 dětí. Máme radost, že počet účastníků roste. Turnaj se hrál nejdříve skupinovým systémem. Účastníci byli losem rozděleni do 2 skupin po 7. Ve skupinách hrál proti sobě „každý s každým“ na 2 vítězné sety. Po odehrání základních skupin se hrálo play off, tedy pavouk o konečné umístění. Nasazení do pavouka proběhlo na základě předchozích výsledků ve skupině. Původně měli být účastníci rozděleni podle věku do dvou kategorií (1. – 5. třída a 6. – 9. třída). Do první kategorie 1. – 5. třída se přihlásil jen 1 účastník. Proto se obě kategorie spojily, aby si všichni zahráli co nejvíce. Mnoho zápasů bylo velmi vyrovnaných a napínavých a mnohdy zvítězil jen ten, kdo měl více štěstí. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale tak to ostatně ve sportu chodí. Vyhrát bohužel nemohou všichni. Po velkém úsilí všech hráčů o co nejlepší umístění nakonec turnaj zdárně směřoval do svého konce. Turnaj byl zakončen tradiční soutěží v „obíhačce“, tedy hře všech účastníků u jednoho stolu. Vítězem turnaje v kategorii 1. – 5. třída se stal Filip Svoboda, který byl v kategorii sice sám, ale statečně soupeřil i se všemi staršími hráči. Kategorii 6. – 9. třída ovládl Antonín Hloušek z Litomyšle. Závěrečnou „obíhačku“ vyhrál Tadeáš Glänzner.   

Všichni účastníci si domů odnesli nějakou odměnu za úsilí a snahu o co nejlepší výsledek. Za odměny moc děkujeme sponzorům – Salesiánský klub mládeže Sebranice, firma AB plast. Celý turnaj se nesl v duchu přátelské atmosféry. Děkuji všem, kdo se turnaje zúčastnili i těm, kteří turnaj připravili. Budeme se těšit, že se příští rok účastnická listina zase o něco rozroste. Doufám, že si všichni pěkně zahráli a příjemně strávili sobotní dopoledne.

Výsledky turnaje

Kategorie 1. – 5. třída

1. Filip Svoboda (Sebranice)

Kategorie 6. – 9. třída

1. Antonín Hloušek (Litomyšl)

2. Jakub Bartoš (Lubná)

3. Petr Kysilka (Polička)

4. Tadeáš Glänzner (Sebranice)

5. Matouš Votřel (Sebranice)

Za organizátory Antonín Kopecký

Spread the love