Přeskočit na obsah
Domů » Velikonoční bdění s putováním

Velikonoční bdění s putováním

Na popud Jožky Glogara se skupina odvážných, většinou mladých lidí z naší farnosti, vydala v noci bdění, pěšky na Chlumek. Putování začalo v 21. hodin tichou adorací v kostele v Sebranicích. Před cestou nás Jožka vyzval, abychom obtíže cesty obětovali za něco nebo za někoho. Cestou jsme se zastavovali u křížků a kaplí, Jožka četl úryvky z Bible a krátce se nad nimi zamýšlel. Počasí se postupně horšilo a sil ubývalo. Každý si mohl vyzkoušet, jaké to je bojovat sám se sebou. Mně osobně pomohlo, že poslední část cesty, kdy už pršelo, jsme měli cíl naší cesty na dohled. Šli jsme za světlem. Do cíle jsme dorazili nad ránem a bylo příjemné, že poutní místo bylo díky bdění otevřené.
Cesta je dlouhá necelých 30 km a byl bych rád, kdyby se příští rok zopakovala. Děkujeme Jožko.

Bohuslav Kysilka

Kostel Boží lásky v Budislavy
Roudenská královna Panna Marie Matka Boží.

Spread the love