Přeskočit na obsah
Domů » Farní den

Farní den

V naší farnosti se letos konal poslední srpnovou neděli 28. srpna. Společně jsme začali den mší svatou v 10 hodin, kterou společně sloužili Otcové Ladislav Kozubík, Petr Zelinka a také naši dva milí rodáci Martin Jílek a nedávno vysvěcený jáhen Filip Mareš. A někteří mší svatou  již v 7.30 a to proto, aby mohli v klidu  připravit vše ke společnému obědu a odpolednímu posezení ve velkém stanu na prostranství mezi farní stodolou a kulturním domem.

Po dobrém a vydatném obědě se od 13 hodin ujal slova náš amatérský, ale profesionálně bezchybný moderátor Roman Fajmon. Pokládal velice zajímavé otázky našim milým hostům Filipovi Marešovi, kterého následující dva roky čeká dvouleté studium salesiánské spirituality a také příprava na kněžské svěcení v příštím roce, Martinu Jílkovi, misionáři v Bulharsku a Petru Zelinkovi, který v Římě studuje v salesiánském archivu. Nakonec dal prostor také nám ostatním, abychom se mohli sami ptát na to, co nás zajímalo.

Krásné povídání o lese, lesnictví, myslivcích a myslivosti si pro nás připravila Tereza Nechvílová.

Samozřejmě nechyběla odpolední káva a k ní něco sladkého k zakousnutí, pro děti kofola, pro někoho pivečko, pro jiného vínečko.

Společné chvíle jsme zakončili tam, kde jsme je začali, odpoledním požehnáním ve farním kostele sv. Mikuláše.

Všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě tohoto krásného společného setkání, děkuji.

Foto: Tomáš Votřel

Anna Klejchová

Spread the love
Štítky: