Přelomem února a března se sebranická orlovna na chvíli změní v hernu stolního tenisu. Pro děti a mládež se letošní ročník turnaje uskutečnil v sobotu 24. 2. 2024. Porovnat svůj um a dovednosti dorazilo celkem 14 účastníků. Hráči byli rozděleni do dvou kategorií podle věku: 1. – 5. třída a 6. – 9. třída. Mladších hráčů do 5. třídy bylo celkem 5 a starších hráčů bylo 9. Účastníci v obou kategoriích nejdříve turnaj rozehráli skupinovým systémem „každý s každým“ na 2 vítězné sety. Po odehrání základních skupin, se v obou kategoriích hrálo play off, tedy pavouk o konečné umístění. Nasazení do pavouka proběhlo na základě předchozích výsledků ve skupině. V této fázi turnaje se hrálo opět na 2 vítězné sety. Zápasy měly dobrou herní úroveň a o výsledcích některých zápasů rozhodovalo opravdu málo. Někdy to bylo více štěstí, jindy zase rozhodoval větší klid na pálce. Napínavé zápasy v play off nakonec zdárně vyústily v konečné pořadí. Mladší kategorii ovládl Tomáš Kárský. Druhé místo obsadil Josef Motyčka a na třetím místě se umístil Václav Rensa. Vítězem starší kategorie se stal Matyáš Vomáčka. Druhou příčku získal Radek Bartoš a třetí místo vybojoval Patrik Novotný. Součástí turnaje byla také tradiční soutěž v „obíhačce“, tedy hře všech účastníků u jednoho stolu. Nejlépe se v obíhačce nakonec vedlo Radimovi Novotnému. Všichni účastníci byli za svoje úsilí a snahu o co nejlepší výsledek odměněni. Za turnajové ceny moc děkujeme všem sponzorům. Máme radost, že počet účastníků roste. Budeme se těšit, že se příští rok účastnická listina zase o něco rozroste. Děkujeme všem, kdo se turnaje zúčastnili.  Poděkování patří také salesiánům a obci Sebranice, bez kterých by se turnaj uskutečnit nemohl. Věřím, že si všichni hezky zahráli a příjemně strávili sobotní dopoledne.

Za organizátory Antonín Kopecký

turnaj-ve-stolnim-tenisu-pro-deti

Turnaj ve stolním tenisu pro děti

Přelomem února a března se sebranická orlovna na chvíli změní v hernu stolního tenisu. Pro děti a mládež se letošní ročník turnaje uskutečnil v sobotu 24. 2. 2024. Porovnat svůj um a dovednosti dorazilo celkem 14 účastníků. Hráči byli rozděleni do dvou kategorií podle věku: 1. – 5. třída a 6. – 9. třída. Mladších hráčů do 5. třídy bylo celkem 5 a starších hráčů bylo 9. Účastníci v obou kategoriích nejdříve turnaj rozehráli skupinovým systémem „každý s každým“ na 2 vítězné sety. Po odehrání základních skupin, se v obou kategoriích hrálo play off, tedy pavouk o konečné umístění. Nasazení do pavouka proběhlo na základě předchozích výsledků ve skupině. V této fázi turnaje se hrálo opět na 2 vítězné sety. Zápasy měly dobrou herní úroveň a o výsledcích některých zápasů rozhodovalo opravdu málo. Někdy to bylo více štěstí, jindy zase rozhodoval větší klid na pálce. Napínavé zápasy v play off nakonec zdárně vyústily v konečné pořadí. Mladší kategorii ovládl Tomáš Kárský. Druhé místo obsadil Josef Motyčka a na třetím místě se umístil Václav Rensa. Vítězem starší kategorie se stal Matyáš Vomáčka. Druhou příčku získal Radek Bartoš a třetí místo vybojoval Patrik Novotný. Součástí turnaje byla také tradiční soutěž v „obíhačce“, tedy hře všech účastníků u jednoho stolu. Nejlépe se v obíhačce nakonec vedlo Radimovi Novotnému. Všichni účastníci byli za svoje úsilí a snahu o co nejlepší výsledek odměněni. Za turnajové ceny moc děkujeme všem sponzorům. Máme radost, že počet účastníků roste. Budeme se těšit, že se příští rok účastnická listina zase o něco rozroste. Děkujeme všem, kdo se turnaje zúčastnili. Poděkování patří také salesiánům a obci Sebranice, bez kterých by se turnaj uskutečnit nemohl. Věřím, že si všichni hezky zahráli a příjemně strávili sobotní dopoledne.